Sarbinowo nad morzem


W naszym kraju znajduje się niemało miejscowości, które są godne zwiedzania. Niektóre z nich to wielkie, głośne miasta, gromadzące w sobie historyczne zabytki i nowoczesność, a inne to małe miejscowości, mające głównie wydźwięk wypoczynkowy. W zależności więc od tego, jaki klimat nam odpowiada na taką też lokalizację się decydujemy w swoich urlopowych wyborach.

Jeśli zdecydowanie bardziej ciekawi nas odcięcie się od miejskiego zgiełku, dobrym z pomysłów jest udanie się na północ tego kraju. Chodzi na pewno o województwo zachodniopomorskie, gdzie zlokalizowanych jest parę niezwykle uroczych miejscowości nadmorskich. Ciekawszą z nich jest Sarbinowo. Zamyka się ona w powiecie koszalińskim i przynależy do gminy Mielno. Jest to maleńka wieś, którą zamieszkało zaledwie pół tysiąca ludzi. Jeśli chodzi o historię tego miejsca, to pierwsze wzmianki o nim pochodzą z początku XIV w. W pierwszej połowie XX wieku, z powodu tego, że miejscowość była położona niecałe dwa kilometry od morza, na długości plaży należało postawić kamienno-betonowy mur. Jego celem było zapobieganie pochłonięcia wsi przez Bałtyk. Sarbinowo jest z pewnością obszarem czysto letniskowym. Życie pojawia się tu razem z zaczęciem sezonu, a z wyjątkiem niego jest to niezwykle cicha okolica.

Poza niezwykłymi plażami i rozbudowaną bazą noclegową, można tu natrafić na parę starych budynków. Przykładowym z nich jest powstały w połowie XIX wieku kościół. Posiada on sporą wieżę na planie ośmiokąta, jak również piękne witraże. W miejscowości tej można także zobaczyć starą chałupę z początku XIX wieku. Jest tona zbudowana z drewna dębowego, a jej dach tworzy trzcina. Jest to typowa wąskofrontowa chałupa rybaka. Są to naprawdę obiekty, które można tutaj zobaczyć, w trakcie jednego ze spacerów po okolicy. Jeśli, jako cel podróży obierze się Sarbinowo należy wiedzieć, że da się wtedy liczyć nie wyłącznie na uroki tej jednej wsi. W niedalekim sąsiedztwie usytuowane są także Chłopy, ciekawa wioska rybacka czy też Mielno, które jest siedzibą gminy. Jeśli zatem pragniemy poznać coś więcej, nie będzie z tym większego kłopotu.
Szukając ofert na wczasy zobacz stronę noclegi Sarbinowo. Zapraszamy na wypoczynek nad morzem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>