Sarbinowo nad morzem


W naszym kraju znajduje się niemało miejscowości, które są godne zwiedzania. Niektóre z nich to wielkie, głośne miasta, gromadzące w sobie historyczne zabytki i nowoczesność, a inne to małe miejscowości, mające głównie wydźwięk wypoczynkowy. W zależności więc od tego, jaki klimat nam odpowiada na taką też lokalizację się decydujemy w swoich urlopowych wyborach.

Jeśli zdecydowanie bardziej ciekawi nas odcięcie się od miejskiego zgiełku, dobrym z pomysłów jest udanie się na północ tego kraju. Chodzi na pewno o województwo zachodniopomorskie, gdzie zlokalizowanych jest parę niezwykle uroczych miejscowości nadmorskich. Ciekawszą z nich jest Sarbinowo. Zamyka się ona w powiecie koszalińskim i przynależy do gminy Mielno. Jest to maleńka wieś, którą zamieszkało zaledwie pół tysiąca ludzi. Jeśli chodzi o historię tego miejsca, to pierwsze wzmianki o nim pochodzą z początku XIV w. W pierwszej połowie XX wieku, z powodu tego, że miejscowość była położona niecałe dwa kilometry od morza, na długości plaży należało postawić kamienno-betonowy mur. Jego celem było zapobieganie pochłonięcia wsi przez Bałtyk. Sarbinowo jest z pewnością obszarem czysto letniskowym. Życie pojawia się tu razem z zaczęciem sezonu, a z wyjątkiem niego jest to niezwykle cicha okolica.

Poza niezwykłymi plażami i rozbudowaną bazą noclegową, można tu natrafić na parę starych budynków. Przykładowym z nich jest powstały w połowie XIX wieku kościół. Posiada on sporą wieżę na planie ośmiokąta, jak również piękne witraże. W miejscowości tej można także zobaczyć starą chałupę z początku XIX wieku. Jest tona zbudowana z drewna dębowego, a jej dach tworzy trzcina. Jest to typowa wąskofrontowa chałupa rybaka. Są to naprawdę obiekty, które można tutaj zobaczyć, w trakcie jednego ze spacerów po okolicy. Jeśli, jako cel podróży obierze się Sarbinowo należy wiedzieć, że da się wtedy liczyć nie wyłącznie na uroki tej jednej wsi. W niedalekim sąsiedztwie usytuowane są także Chłopy, ciekawa wioska rybacka czy też Mielno, które jest siedzibą gminy. Jeśli zatem pragniemy poznać coś więcej, nie będzie z tym większego kłopotu.
Szukając ofert na wczasy zobacz stronę noclegi Sarbinowo. Zapraszamy na wypoczynek nad morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *