Jeżeli studiować to bezwzględnie w Anglii?!


Możesz urzeczywistnić marzenia. Wystarczy, że znasz frazy studia w Anglii. Studia zagraniczne zawsze były świetną inwestycją co do przyszłości i były powiązane z prestiżem, na większą skalę. Zwłaszcza w takim miejscu na planecie jak Wyspy Brytyjskie gdzie mamy praktycznie najlepsze światowe uniwersytety. Jeśli chcesz podjąć studia w UK musisz po pierwsze wszystko dobrze przemyśleć i przygotować się na całą serię procedur. Jedna z kwestii jest pewna – To będzie opłacalny wysiłek.

Rekrutacja na studia w Anglii rządzi się naturalnie swymi sztywnymi regułami, podobnie zresztą jak u nas, zatem gdy już składa się podanie o przyjęcie musi wykonać kilka kroków w precyzyjnie ustalonej kolejności. Przedstawiamy je poniżej.

Wybór kierunku
Z pozoru sprawa oczywista, ale zanim będziesz planować cokolwiek ostatecznie musisz pomyśleć o kierunku, bo także od niego samego zależeć będą konkretne wymogi.

Referencje
W wielu przypadkach, dla drzwi brytyjskich uczelni będą Ci potrzebne referencje, przykładowo od Twojego nauczyciela.

Podanie
Wypełnienie podania na studia odbywa się przez elektroniczny formularz w systemie UCAS
Zostaje oczekiwanie
Oczywiście na odpowiedź uczelni. Jeśli nie dasz rady się dostać masz jeszcze szanse w lipcu i sierpniu, ale wówczas potrzebny jest bezpośredni kontakt z uczelnią.

Uwaga
Rekrutacja na studia w Wielkiej Brytanii zaczyna się rok wcześniej, z dużym wyprzedzeniem, czyli inaczej mówiąc jeśli studia chcemy zacząć we wrześniu 2016 roku papiery powinniśmy złożyć już we wrześniu 2015. Niektóre z uczelni mają różne terminarze co do aplikacji. 14 sierpnia rozpoczyna się tzw. clearing czyli polowanie na miejsca zwalniane przez maturzystów brytyjskich.
Ubiegać się o studia można samodzielnie albo z udziałem i pomocą organizacji, które w tym celu istnieją. To oczywiście kosztuje, ale daje pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, wszystkie dokumenty będą dobrze przygotowane, a Ty nie przegapisz absolutnie żadnej szansy. Świat tworzą odważni. Powodzenia połamania piór na arkuszach.