Dziedziny, w których wykorzystuje się gumo korek


Zanim wskażemy, jakie zastosowanie ma korek gumowy, warto dowiedzieć się, jak wygląda proces jego pozyskiwania. Otóż źródłem, z którego pochodzi surowiec, jest gruba kora dębu korkowego. Te majestatycznie wyglądające drzewa porastają głównie tereny śródziemnomorskie. Dożywają nawet 200 lat! Sam proces pozyskiwania korka odbywa się natomiast poprzez okorowywanie drzewa, które następuje co około 9 lat. Czynność wykonują profesjonaliści, dzięki czemu pozyskiwanie korka nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla drzewa. Kora ulega samoregeneracji.


prostokat

Czym jest gumo korek?

Gumo korkiem nazywane są płyty, wykonane z kauczuku butadienowo – styrenowego oraz naturalnego granulatu korkowego. Posiadają świetne właściwości uszczelniające, które wyróżniają gumo korek spośród innych w pełni sztucznych tworzyw. Płyty wykonane z korka gumowego posiadają wysoką trwałość i są odporne na działanie cieczy i wysokich temperatur. Nie zagraża im także wilgoć. Gumo korek jest trwalszy, aniżeli zwykłe arkusze korkowe. Materiał ten świetnie tłumi drgania, izoluje oraz wycisza.
Dzięki tak szerokim funkcjom znajduje zastosowanie w wielu branżach. Płyty korkowe o różnych grubościach, dopasowywane do potrzeb indywidualnych klientów, można znaleźć na stronie: https://korkrollen.de/gummikork/100-gummi-kork-platte-5mm.html.
tratwa

Gdzie gumo korek znajduje zastosowanie?

Gumowe arkusze korkowe dobrze sprawdzają się m.in. w przemyśle maszynowym (np. uszczelnienia, izolacja wibracji), w budownictwie (np. dylatacje, izolacja drgań, termoizolacja), w elektryce (np. uszczelki, przekładki), w przemyśle drzewnym (np. przy produkcji sklejek), w obuwnictwie (np. w branży ortopedycznej), a także w silnikach pod postacią uszczelek. To zaledwie kilka zastosowań, które pokazują, jak pożądanym materiałem jest gumo korek.
Korek jest wręcz niezastąpionym surowcem. Ciężko znaleźć podobny mu produkt, który posiadałby tak wiele cennych właściwości. Naturalne pochodzenie, doskonała izolacyjność oraz wodoodporność sprawiają, że arkusze korkowe, korek ścienny czy rolki korkowe są numerem jeden wśród materiałów wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia. Niektóre z nich, np. korek samoprzylepny możemy bez najmniejszego problemu sami zamontować na naszych ścianach, tworząc niebanalne, różnokształtne tablice korkowe.